1
1
1
1
1

Rodzinna gra terenowa „Partyzanckim szlakiem”

W tym roku rodzinną grę terenową przygotują nam harcerze.

Zapisy będą przyjmować od godz. 10.30 w dniu imprezy.

Liczba miejsc jest ograniczona.

————————————————————————————————————–

Archiwum

 

Relacja z gry terenowej „Partyzanckim szlakiem”

20150516_125047www

W ramach imprezy „Cross z historią w tle” Fundacja Promocji Rekreacji „KIM” przeprowadziła rodzinną grę terenową „Partyzanckim szlakiem”.  Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy Grupy AK Kampinos, ale również promocja rekreacji na świeżym powietrzu i zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu. Zespoły nie rywalizowały ze sobą, ale na ochotników czekało zadanie – zabawa językowa, SAM_1335wwwza którą można było otrzymać nagrodę.

Do udziału w grze zgłosiło się siedem zespołów rodzinnych. Uczestnicy mieli zadanie odnalezienia na trasie wyznaczonej przez Kampinoski Park Narodowy sześciu punktów kontrolnych. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią Grupy Kampinos i Powstania Warszawskiego. W każdym zIMG_1860www nich na uczestników czekało zadanie, skierowane przede wszystkim do dzieci. Dzięki temu dowiedziały się one, kim były łączniczki, jak wyglądało wyposażenie Zawiszaka i żołnierza, jak działała Harcerska Poczta Polowa i dlaczego nie można ruszać niewypałów.  Młodzi uczestnicy gry mieli okazję również wcielić w rolę sanitariuszy i nauczyć bandażować postrzelonego partyzanta (pod postacią brata lub siostry). Dzięki zajęciom z mapą i kompasem można było poznać miejsca najważniejszych bitew stoczonych przez żołnierzy Grupy Kampinos i nauczyć się wyznaczać azymut.

Wszystkie zespoły znakomicie poradziły sobie z zadaniami. Na mecie na uczestników gry czekały drobne pamiątki, związane z Powstaniem Warszawskim.

Wszystkie zespoły znakomicie poradziły sobie z zadaniami. Młodzi uczestnicy wykazali się zarówno imponującą wiedzą o Powstaniu Warszawskim i Grupie AK Kampinos, jak i praktycznymi umiejętnościami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za udział w grze!

Eliza Chodorowska,

Fundacja Promocji Rekreacji „KIM”

 

IMG_1855www

 

 

IMG_1847www

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Plakat_RodzinnaGraTerenowaCross2015

Regulamin gry terenowejCross2015

Skip to content